Federer majdnem Nadal sorsára jutott

federer_fonak (roger federer, )

A világranglista harmadik helyezettjét majdnem megtréfálta a francia Benneteau, végül azonban a svájci kettős szetthátrányból is fordítani tudott.

A wimbledoni teniszbajnokság ötödik napjának késő délutáni meccsein sem maradt el a meglepetés. Az üzbég Denisz Isztomin négy szettben győzött a kolumbiai Alejandro Falla ellen. Az első két játszmát simán hozta az üzbég, ám ekkor magára talált riválisa, behúzta a harmadikat és végül csak rövidítésben maradt alul Istominnal szemben.

Mikhajl Juzsnyij nagy csatát vívott a szerb Janko Tipsareviccsel, 4 játszmáig húzták a felek, amelynek végén az orosz nyerni tudott.

Könnyűszerrel vette a következő akadályt a spanyol Nicolas Almagro, ő a francia Richard Gasquet-t verte meg három szettben.

Ennél keményebb riválisba botlott azonban a korábbi világelső Roger Federer, aki jelenleg harmadik a világranglistán, ám mivel a második Rafael Nadal korán búcsúzott, a svájci akár át is veheti majd spanyol riválisa helyét. Federer nem kezdett jól, ugyanis az első két szettet elveszítette, innen kezdhetett el felkapaszkodni, a harmadik játszmát magabiztosan hozta is.

A francia Julien Benneteau azonban nem hagyta magát, és a negyedik szettet is kis híján megnyerte, ám Federer óriásit küzdött és rövidítésben győzött. Az döntő szettben aztán az egykori világelső valósággal kiütötte francia ellenfelét, a 6-1-es siker pedig azt jelentette, ő jutott a következő körbe.

A “nagyok” botlásaitól eltérően hibátlan viszont a világelső Novak Djokovic, a szerb magabiztosan jutott be a következő körbe.

A nőknél Radwanska, Peng és Kirilenko is győzni tudott, míg Clijsters ellenfele a második szettben, vert helyzetben feladta a mérkőzést.

A Babos Tímeát hatalmas csatában kiejtő Nadia Petrova a magyar játékos után az olasz Giorgival találkozott. A cseh teniszezőnek eddig tartott a torna, olasz ellenfele az első szett megnyerése után rövidítésben 6-3, 7-6 (8-7)-re nyerni tudott.