Az utolsó magyar is kiesett Wimbledonban

A magyarok egyetlen még versenyben maradt teniszezője is kiesett párosban a Wimbledoni Tenisztornán, Marosiékat orosz páros búcsúztatta.

Wimbledonban pénteken kora délután játszott a Marosi KatalinDarija Jurak duó, ellenfelük a Jekatyerina MakarovaJelena Vesznyina orosz páros volt. Két nagyon szoros szettben, a hivatalos adatok alapján 101 perc alatt kapott ki Marosi és szlovák társa.

A valamivel esélyesebbnek tartott oroszok 7-5-re hozták az első játszmát, majd kicsit több mint háromnegyed óra alatt a második szettet is megnyerték, szoros küzdelemben. Marosiék végig méltó ellenfelek voltak, de ezúttal ez kevésnek bizonyult a továbbjutáshoz.

Magyar teniszező tehát nem maradt versenyben a Wimbledoni Teniszbajnokságon, ahol korábban egyesben Czink Melindát Serena Williams búcsúztatta, Babos Tímea pedig hihetetlen csatában kapott ki Petrovátó, csakúgy, mint párosban. Arn Gréta pedig első meccsén vereséget szenvedett az orosz Voskoboevától.

Eredmények – Wimbledoni Teniszbajnokság, női páros

2. forduló (a 16 közé jutásért):
J. Makarova, J. Vesznyina (orosz)-Marosi Katalin, Darija Jurak (magyar, horvát) 7:5, 6:4