Ráesteledett Babosékra

Sötétedés miatt félbeszakították Babos Tímea egyes, és Marosi Katalin párosmeccsét Wimbledonban.

A férfiaknál a világranglista első három helyezettje közül Rafael Nadal már kedden továbbjutott, Roger Federer pedig már a második kört is sikerrel vette: olasz ellenfele fölött sima győzelmet aratott. A világelső Novak Djokovic három szettben nyert az amerikai Ryan Harris ellen, 6-4, 6-4, 6-4 arányban.

A nőknél a harmadik napon sem maradt el a meglepetés: már az első fordulóban kiesett a korábbi világelső dán Caroline Wozniacki, az osztrák Tamira Paszektől szenvedett vereséget három játszmában. A Paszek a múlt heti eastbourne-i tornagyőzelem után megőrizte remek formáját.

Egy másik nagy esélyes, a tavalyi US Open-bajnok Samantha Stosur is búcsúzott, a holland Arantxa Rus fogott ki rajta.

Szerdán sem maradtak szárazak a pályák, ugyanis eső miatt több alkalommal is félbe kellett szakítani a játékot. A program emiatt jelentősen csúszott, így kérdéses volt, hogy a későn kezdődő meccseket le tudják-e majd játszani még világosban. Egyesben Babos Tímea, párosban pedig Marosi Katalin lépett pályára a magyarok közül. A Marosi-Jurak páros két szoros szettet játszottak eddig a VoracovaZakopalova duóval, amíg az idő engedte, ám a döntés itt is csütörtökre maradt.

Babosnak nehezebb ellenfél jutott, az orosz Nadia Petrova személyében, és az első szetten ez meg is látszott. A második játszmában azonban összekapta magát honfitársunk, és méltó ellenfele volt Petrovának, de ahogy azt már várni lehetett, a sötétedés miatt félbeszakították a mérkőzést.

Az elhalaszott és félbeszakított találkozókat minden bizonnyal csütörtökön pótolják.

Eredmények – Wimbledoni Teniszbajnokság

Nők:

páros:
Marosi (magyar), Jurak (horvát) – Voracova (cseh), Zakopalova (cseh) 6-4, 5-5 – elhalasztva