Ferrer és Petrova sikere Hollandiában

Az első helyen kiemelt David Ferrer nyerte as'Hertogenbosch-i füvespályás tenisztorna férfi versenyét, míg a nőknél Nadja Petrova diadalmaskodott.

A 30 éves spanyol teniszező a döntőben a  viláranglistán 145. német Philipp Petzschnerrel nézett farkasszemet. A finálé eslő szettjét simán vitte Ferrer, ugyanis 6-3-ra nyert.

A második játszmában küzdött az egyenlítésért Petzschner, de csak megszorongatni tudta a Roland Garroson elődöntőig jutó spanyolt, így végül 6-4-re nyerte a szettet Ferrer a 398 250 eurós összedíjazású férfi torna döntőjében.

A hölgyek fináléjában Nadja Petrova két játszmában felülmúlta a lengyel Urszula Radwanskát, hasonló arányban mint Ferrer Petzschnert: az orosz teniszező 6-3, 6-4-re tudott nyerni.