Kizárták a bírót megsebesítő teniszklasszist

nalbandian (nalbandian, )

A londoni fűvespályás ATP-torna döntőjében leléptették az argentin David Nalbandiant kirívó sportszerűtlenségért.

John McEnroe legendás balhéi óta talán nem fordult olyan elő, mint a queens-i füvespályás torna fináléjában.

A döntőt a veterán argentin David Nalbandian és a horvát óriás, a 198 centis Marin Cilic játszotta. Az első játszmát rövidítésben nyerte Nalbandian, a másodikban Cilic vezetett, amikor egészen furcsa, teniszpályára nem illő dolog történt.

Egy Nalbandian által elvesztett labdamenet után az argentin játékos dühében belerúgott egy dobozba, ami darabjaira hullott és megsebesítette az egyik vonalbírót.

A mérkőzésvezető szokatlan szigorúsággal leléptette Nalbdandiant (a teniszpályák környékén nem szokatlan a dühöngés rugdosódásban vagy ütőpüfölésben történő levezetése) a közönség tüntetése ellenére, így Marin Cilic nyerte meg a rangos londoni tornát.

Halléban is emlékezetes finálét játszott a volt világelső svájci Roger Federer és az egykori ranglista-2. német Tommy Haas, utóbbi győzött.

Eredmény – ATP-torna, London (625.300 euró, fű)

Döntő:

Marin Cilic (horvát)-David Nalbandian (argentin) 6-7, 4-3-nál Nalbandiant kizárták sportszerűtlenség miatt

Eredmény – ATP-torna, Halle ((750 ezer euró, fű)