Sport

Paksy nyert 500-on

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2012. 06. 16. 19:30

Paksy Tímea nyerte a női kajak egyesek szombati 500 m-es döntőjét a kajakosok és kenusok második olimpiai válogatóversenyén.

Storcz Botond szövetségi kapitány korábban azt mondta: a két válogató egyes és páros eredményei alapján állítja majd össze az ötkarikás játékokon induló női négyest. A mostani egyes versenyben többen – Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa, Szabó Gabriella vagy a tavaly az év sportolónőjének választott Csipes Tamara – el sem indultak, Paksy Tímea így nyert.

A parti hírek szerint a kvartettben a K-1 500-on is olimpiai induló Kozák Danuta, valamint Szabó, Kovács és Fazekas-Zur Krisztina kap majd helyet. A kapitány ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta.

“A női négyesről és a jövő hétvégi, zágrábi Európa-bajnokságra utazó együttesről is hétfőn születik majd döntés” – mondta Storcz.

A többi szombati verseny a kontinensviadalra válogatott.

Eredmények – válogató, Maty-ér

Férfiak:

C-2 1000 m:
1. Nagy Péter, Sáfrán Mátyás (Graboplast Győr, KSI SE) 3:48.068 p
2. Tóth Márton, Mike Róbert (BKV, MTK) 3:48.722
3. Németh Szabolcs, Vasbányai Henrik (MTK, BKV) 3:49.304

C-2 500 m:
1. Németh, Vasbányai 1:46.226
2. Széles Gábor, Devecseri Ádám (Graboplast Győr, Dunaferr) 1:48.182
3. Szabó Gábor, Forgó Christopher (Démász-Szeged) 1:48.374

K-1 1000 m:
1. Slezsák István (Honvéd Domino) 3:40.519
2. Vereckei Ákos (Honvéd Domino) 3:40.549
3. Bozsik Gábor (Démász-Szeged) 3:42.109

K-2 200 m:
1. Sík Márton, Beé István (Démász-Szeged, Honvéd Domino) 33.480 mp
2. Kadler Viktor, Kristian Andrianov Dushev (Graboplast Győr) 34.254
3. Horváth Bence (Graboplast Győr) 34.290

Nők:

K-1 500 m:
1. Paksy Tímea (MTK) 1:54.278 p
2. Kárász Anna (Démász-Szeged) 1:54.446
3. Benedek Dalma (MTK) 1:55.208

K-1 1000 m:
1. Farkasdi Ramóna (Graboplast Győr) 4:06.290
2. Folláth Vivien (Szolnok) 4:09.662
3. Csay Renáta (Graboplast Győr) 4:10.364

K-2 1000 m:
1. Vad Ninetta, Kárász (KSI SE, Démász-Szeged) 3:50.288
2. Medveczky Erika, Sarudi Alíz (MTK) 3:52.022
3. Szabó Petra, Szilvásy Nóra (Mezőgép, MTK) 3:53.006

C-2 500 m:
1. Takács Kincső, Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 2:20.574
A másik két indulót kizárták.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Budapest, 2014. június 2.
Az Országház felújított alsóházi ülésterme 2014. június 2-án.
MTI Fotó: Beliczay László
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.