Marosiék nem jutottak döntőbe Bad Gasteinben

Marosi Katalin és Darija Jurak vereséget szenvedett a párosverseny elődöntőjében az ausztriai Bad Gasteinben zajló 220 ezer dollár összdíjazású női salakpályás tenisztornán.

Az első helyen rangsorolt Anna-Lena Grönefeld, Petra Martic német-horvát kettős nagy küzdelemben, 1 óra 35 perc alatt nyert a magyar-horvát duó ellen: egy-egy szettet nyert mindkét páros, majd a harmadikban a rövidítés döntött, Grönefeldék javára.

Az osztrák viadalon egyesben francia-belga döntőt rendeznek, ugyanis Yanina Wickmayer azt a Mandy Minellát győzte le az elődöntőben, aki korábban Babos Tímea párostársa volt, míg Alize Cornet a kazah Ksenia Pervakot intézte el két szettben.

Eredmények – WTA-torna, Bad Gastein (220 ezer dollár)
páros, elődöntő:
Grönefeld, Martic (német, horvát, 1.)-Marosi, Jurak (magyar, horvát, 5.) 6:3, 6:7 (2-7), 10-4 – döntő rövidítés

egyes, elődöntő:
Wickmayer (belga, 2.)-Minella (luxemburgi) 7:6 (7-3), 6:3
Cornet (francia, 7.)-Pervak (kazah, 3.) 6:2, 6:2

A londoni füvespályás férfi tenisztornán a hatodik helyen rangsorolt horvát Marin Cilic és a tizediken kiemelt argentin David Nalbandian jutott a döntőbe. A két teniszezőnek ez lesz a hatodik összecsapása, korábban Nalbandian négyszer, Cilic pedig egyszer nyert.

Eredmény – ATP-torna, Queen’s Club (625 300 euró)