Babosnak véget ért a birminghami kaland

Babos Tímea két szettben vereséget szenvedett az amerikai Irina Falconitól a 220 ezer dollár összdíjazású füvespályás birminghami női tenisztorna második fordulójában.

Amint arról írtunk, Babos Tímea különös helyzetbe került, ugyanis nem sokkal azt követően, hogy megnyerte első fordulós meccsét az amerikai az amerikai Alison Riske ellen, már a következő összecsapására készülhetett.

Szerda kora este a szintén amerikai Irina Falconi volt a magyar lány ellenfele, a világranglista 86. helyén tanyázó tengerentúli teniszező pedig gyorsan el is hozta az első szettet 6-0-ra. Babosnak a nyerő ütésekkel a szervákkal is gondja akadt, azonban így is nagyot küzdött a második játszmában. Ez végül csak a tisztes helytállásra volt elég, Falconi 57 perc alatt nyert 6-0, 6-4-re.

Este még egy magyar érdekelt Birminghamben, Czink Melinda a harmadik helyen kiemelt Daniela Hantuchovával meccsel majd.