Bámulatos fordítás és nagydöntő a Thundertől

oklahoma city thunder (oklahoma city thunder, )

Az Oklahoma City Thunder zsinórban negyedik meccsét megnyerve bejutott az észak-amerikai kosárlabdaliga nagydöntőjébe,

Elképesztő sorozatot produkáltak Duranték, ugyanis a főcsoportdöntős ellenfél, a San Antonio számított a párharc esélyesének, ráadásul a Spurs az első két meccset megnyerve lépéselőnybe került. Inne tudott felállni az Oklahoma, egymás után négy találkozót megnyerve.

Mint az később kiderült, az utolsó, hatodik találkozót mégis a vendég Spurs kezdte jobban, ugyanis már 11 ponttal is mentek az első negyedben, végül 14 volt közte a második etap előtt. Azonban hiába tartotta a lépést a hazai alakulat, ez kevés volt a hátrányuk ledolgozásához, mivel a félidőben 63-48-re vezetett a Spurs.

A harmadik és negyedik játékrészben azonban fordult a kocka, és előbb 32-18-ra, majd 27-18-ra nyerte meg a negyedet az Oklahoma, így a mérkőzés – és a párharc – az ő 107-99-es győzelmükkel ért véget.

A találkozó legjobbja Kevin Durant volt, aki dupla-duplát hozott össze 34 pontjával és 14 lepattanójával.

Az NBA nagydöntőjében a Miami Heat-Boston Celtics párharc győztese lesz majd a Thunder ellenfele: ott a Celtics vezet 3-2-re.

Eredmény – NBA, nyugati főcsoportdöntő, 6. mérkőzés
Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs 107-99 (20-34, 28-29, 32-18, 27-18)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Thunder javára.