Már kettővel mennek a Királyok

A Los Angeles Kings ismét hosszabbításban győzte le a New Jersey Devilst, az észak-amerikai hokiliga nagydöntőjének második mérkőzésén.

Akár csak az első találkozójukon, úgy szombat hajnalban is 2-1-es Los Angeles győzelemmel ért véget a mérkőzés, szintén hosszabbítás után, de ne ugorjunk ennyire előre.

Már az első harmadban vezetést szereztek az ezúttal fehérben jégre lépő Királyok a Devils otthonában: Drew Doughty elképesztő szóló után mattolta Jonathan Quick kapust.

A második etap nem hozott gólt, és a harmadik is csak egyet. Igaz, ezt a hazaiak szerezték, Ryan Carter révén, aki Zidlicky távoli lövésbe remekül tette bele a botját (1-1).

Következhetett a hosszabbítás, ám a mindent eldöntő gólra közel 14 percet kellett várni: Jeff Carter volt az elkövető, aki ezzel megszerezte a Kings számára a második győzelmet.

Eredmény – NHL, döntő a Stanley Kupáért, 2. mérkőzés
New Jersey Devils – Los Angeles Kings 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó döntő állása: 2-0 a Kings javára.