Nadal esélyt sem adott ellenfelének

Rafal Nadal három sima szettben győzte le az üzbég Denis Istomint a Roland Garros férfiversenyének második fordulójában.

A francia nyílt teniszbajnokság csütörtök délutáni mérkőzésén a spanyol klasszis nem teketóriázott sokat, már az első szettben megmutatta, hogy ki az úr a háznál. A salakmenő remekül adogatott, míg ellenfele nem, így két „jól irányzott” brékkel meg is törte riválisát és 6-2-re megnyerte az első felvonást.

A második és a harmadik játszmában sem volt kérdéses, ki fog továbbmenni, Rafael Nadal végül simán nyert 6-2, 6-2, 6-0-ra. A harmadik körben Florian Meyer vagy Eduardo Schwank lesz az ellenfele a torna második kiemeltjének.

Andy Murray is hozta kötelezőt, igaz neki izzasztóbb meccse volt Jarkko Nieminen ellen. A brit az első szett első négy gémjét zsinórban elbukta és az sem könnyítette meg a dolgát, hogy hátsérüléssel bajlódott. El is bukta az első játszmát, ám a második felvonásban feltámadt, majd négy szett alatt letudta a találkozót.

A játéknap korábbi szakaszában egy hazai kedvenc, Jo-Wilfried Tsonga is megváltotta a jegyét a harmadik körbe, a gall a német Stebének tartott teniszleckét.

A hölgyeknél sajnos elhullottak a magyarok, Czink Melindának egyesben, Babos Tímeának párosban is véget ért a torna. Az esélyesek közben továbbmentek, így Petra Kvitova és Caroline Wozniacki is ott lesz a harmadik fordulóban.

Eredmények – Roland Garros, 2. forduló (a 32 közé jutásért)