Federerék már a 3. fordulóban

roger federer (roger federer, )

A szerdai mérkőzéseken Novak Djokovic, Roger Federer, a nőknél pedig a világelső Azarenka is továbbjutott a Roland Garroson.

A párizsi tenisztorna negyedik napján férfi egyesben Novak Djokovic simán győzött Blaz Kavcic ellen. A szerb az első szettet simán hozta 6-0-ra, a másodikban már valamelyest magára talált Kavcic, ám ez is kevés volt a világelső ellen. Végül 2 óra 14 percig tartotta magát a szlovén, Djokovic könnyedén lépett tovább a harmadik körbe.

A másik pályán eközben a női ranglista világelsője játszott, Viktorija Azarenka két szettben gázolt át ellenfelén, Dina Pfizenmaier nem izzasztotta meg a fehéroroszt.

Szerdán lépett pályára Roger Federer is, a román Adrian Unger ellen. Az első két szett nem okozott gondot a svájcinak, ám a 3. szettben már egyenlő ellenfél volt Unger, sőt, 7-6 (8-6)-ra meg is nyerte ezt a játszmát. Következhetett a 4. szett, ahol már a papírforma érvényesült, Federer 6-3-ra megnyerte, ám jogos volt a taps Ungernek is a közönségtől.

Federer ezzel 234. győzelmét aratta a Grand Slam-tornákon, és megdöntötte az amerikai Jimmy Connors 1970 és 1992 között felállított rekordját.

Juan Martin del Potro Edouard Roger-Vasselint verte meg négy szettben – a francia remekül állta a sarat a Top 10-ben szereplő argentin ellen -, valamint Tomás Berdych is győzni tudott a szintén francia Michaël Llodra ellen.

Eredmények – Roland Garros, 2. forduló

Férfiak:

Novak Djokovic (szerb,1.) – Blaz Kavcic (szlovén) 6-0, 6-4, 6-4
Roger Federer (svájci, 3.) – Adian Ungur (román) 6-3, 6-2, 6-7 (6-8), 6-3
Berdych (cseh, 7.) – Llodra (francia) 6-2, 6-3, 6-3
Juan Martin del Potro (argentin, 9.) – Edouard Roger-Vasselin 6-7 (5-7), 7-6 (7-3), 6-4, 6-4
Cilic (horvát, 21.) – Ferrero (spanyol) 7-6 (7-4), 6-2, 6-3
Seppi (olasz, 22.) – Kukuskin (kazah) 6:7 (5-7), 6-2, 2-6, 6-1, 6-2
Devilder (francia) – Berrer (német) 7:6 (7-5), 6-4, 6-2