Szépített a Falco a döntőben

A férfikosárlabda-bajnokság döntőjében simány nyert a Falco a Szolnok ellen, így 2-1-re szépítettek a párharcban.

A finálé első két mérkőzését a Szolnok nyerte, így abban a tudatban léphettek pályára a Szombathelyen, hogy esetleges győzelmükkel besöprik az aranyérmet.

Ennek ellenére az első negyedben nem tudtak meglépni a vendégek, egészen az első negyed végéig, de akkor a Falco egyenlített, majd az etap végére át is vették a vezetést. A Timberlake, Kálmán vezette hazai alakulat a második játékrészben azonban magasabb fokozatba kapcsolt, és komoly előnyt kosaraztak össze: a nagyszünetben már 13 volt közte (56-43).

A mérkőzés összefoglalója

A harmadik negyedben is fennált a különbség a Falco és az Olaj között, de a vendégek megkezdték a felzárkózást, és 74-69-re jöttek fel. Az utolsó etapba fordulva a szolnokiak nem tudtak egalizálni, sőt, a szombathelyiek méginkább elhúztak, így a lefújásra kialakult a 106-98-as végeredmény.

Győzelmével a Falco megakadályozta a Szolnokot abban, hogy Szombathelyen szerezzék meg negyedik bajnoki címüket. A párharc következő meccsét hétfőn rendezik Szolnokon.