Életben maradt a Philly

A Philadelphia 76ers 82-75-re nyert a tengerentúli profi kosárlabdaligában a Boston Celtics elleni főcsoport-elődöntőben.

Magyar idő szerint csütörtökön hajnalban a Philadelphia az életben maradásért harcolt az NBA-ben, a 76ers ugyanis hazai pályán a párharcban 3-2-re vezető Boston Celticset fogadta. Az első negyedben ennek megfelelően a hazai domináltak, ám a Paul Pierce vezette zöldek a nagyszünetig fordítani tudtak, 36-33 volt a Bostonnak a félidőben.

Fordulás után javult a Philly játéka, a vendéglátók főleg a festékből erőltették a kosarakat, ez pedig be is jött, a hajrára már a 76ers vezetett. Ray Allen az utolsó percben, kulcsszituációban kihagyott egy triplát, a Philadelphia pedig innentől már behúzta a mérkőzést 82-75-el. Bostoni oldalról Paul Pierce és Kevin Garnett tudta csak hozni a tőle elvárhatót, a 76ersből pedig öten is legalább tíz pontig jutottak, azaz igazi csapatmunka volt ez a siker.

Nagyon kellett a 76ersnek a győzelem:

A Philadelphia 76ers ezzel kiegyenlítette a párharcban, 3-3 az állás. A továbbjutás a hetedik meccsen fog eldőlni.