Szombathelyen került előnybe az Olaj

A címvédő Szolnoki Olaj férfikosárlabda-csapata 78-65-re nyert a Falco elleni nagydöntő első meccsén.

Pénteken elkezdődött a férfikosárlabda NB I. nagydöntője, az egyik fél harmadik győzelméig tartót párharc első felvonását Szombathelyen rendezték. Az első tíz percben nem tudott egyik fél sem meglépni a másiktól, a második negyedben azonban a vendég Olaj ötpontos fórt dolgozott ki magának, 42-47-nél érte a csapatokat a nagyszünet.

A harmadik negyedben a Falco – melyben a 40 esztendős Kálmán kézsérüléssel bajlódott – visszakapaszkodott a meccsbe, a záró etap elején pedig egyenlített a szombathelyi csapat, 58-58 volt ekkor az állás. Julien Mills és Obie Trotter azonban magasabb sebességi fokozatba kapcsolt és pikk-pakk lezavart egy 13-0-s rohanást, megpecsételve ezzel a Falco sorsát. A vége 78-65-ös szolnoki siker lett.

Az Olaj ezzel idegenben került lépéselőnybe a nagydöntőben, a második meccset ráadásul a címvédő otthonában, a Tiszaligetben rendezik jövő hétfőn este 18 óra 15 perces kezdettel.