Rövidzárlat és nagy baj a Lakersnél

A Los Angeles Lakers 2-0-ás hátrányba került az Oklahoma City Thunder ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság Nyugati főcsoport-elődöntőjében.

A csata hétfői első találkozóján nagyon súlyos, 29 pontos vereséget szenvedett Los Angeles-i együttes ezúttal sokkal jobban játszott.

Különösen védekezése volt kiemelkedő, ám Andrew Bynum 2:08 perccel a zárás előtt dobott duplája után minden támadását elrontotta, a Thunder pedig fordított és nyert. Hiába vezetett tehát két perccel a vége előtt hét ponttal, két ponttal végül kikapott a sárga-lila együttes.

A nap másik meccsén, a keleti elődöntő harmadik összecsapásán a Boston Celtics idegenben győzte le simán a Philadelphia 76erst, és 2-1-es vezetésre tett szert.

Az oklahomai találkozó összefoglalója:

Eredmények – NBA, szerdai játéknap

Keleti főcsoport-elődöntő, 3. mérkőzés:

Philadelphia 76ers-Boston Celtics 91-107

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a Boston javára.

Nyugai főcsoport-elődöntő, 2. mérkőzés:

Oklahoma City Thunder-Los Angeles Lakers 77-75

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 az Oklahoma City javára.