Lépéselőnyben a Fehérvár a bronzcsatában

Az Albacomp Fehérvár hazai pályán legyőzte a Körmendet a férfi kosárlabda NB I bronzcsatájának első mérkőzésén.

A csata nyitómeccsét a vendég körmendiek kezdték jobban, ugyanis az első negyedre már hétpontos előnyt kosaraztak össze. Azonban hiába volt a vezetés, a második etapra összekapták magukat a fehérváriak, és 19 pontot szereztek úgy, hogy a Körmend csak kilencet, így a szünetben 36-33 állt az eredményjelzőn a hazaia javára.

A folytatásban megint kapaszkodott a körmendi alakulat, és ez olyan jól sikerült, hogy ikszre hozták a harmadik negyedet (15-15), így az utolsó felvonásra hárompontos Albacomp előnnyel fordultak a felek.

A végjátékban azonban összeszedettebb volt a Fehérvár, és tizenegypontos, 75-64-es győzelmet arattak. Legjobb dobójuk el-Amin volt, aki 20 pontot szerzett.

A párharc második mérkőzésére vasárnap 18 órakor kerül sor Körmenden.