Otthon került előnybe az Eger

Az Eger női vízilabdacsapata hazai pályán 9-5-re nyerte meg az élvonalbeli bajnokság döntőjének első meccsét a BVSC ellen.

Az első negyed igen izgalmas volt a Bitskey Aladár uszodában, ugyanis egyszer az egyik, másszor a másik csapat vezetett, végül 3-3 lett a pörgős nyolc perc vége. A második felvonás visszafogottabb volt, a védelmek jobban zártak, az egyetlen találatot pedig a hazai Eger szerezte, amely így minimális előnyről várhatta a második félidőt.

A nagyszünet után azonnal egyenlített a BVSC, ám a vendéglátók innentől kezdve állva hagyták riválisukat és 9-5-re megnyerték az összecsapást. Az egri Antal Dóra egymaga négy gólt dobott, ezzel nem csak csapata, de az egész mezőny legeredményesebb játékosa lett.

Az ob I. döntője az egyik fél harmadik sikeréig tart, a második összecsapást szerdán rendezik Budapestne.