Pastor Maldonado győzött

2012. 05. 13. 19:56

Nagy meglepetésre a venezuelai Pastor Maldonado nyerte vasárnap a Forma-1-es Spanyol Nagydíjat, a világbajnokság idei ötödik versenyét.

A Williams pilótája mögött a hazai közönség előtt szereplő Fernando Alonso (Ferrari) végzett a második helyen, a finn Kimi Räikkönen (Lotus) lett a harmadik.

A világbajnoki pontversenyt továbbra is a vb-címvédő német Sebastian Vettel vezeti, de pontszámban Alonso behozta riválisát. A 27 esztendős Maldonado az első rajtkockából vágott neki a távnak, Alonso a start után megelőzte, de a venezuelai a 25. körben ismét az élre került, s pályafutása első F1-es futamgyőzelmét szerezte meg.

Alonso a bravúros előzés után tartotta pozícióját, Räikkönen pedig egy helyet javítva feljött harmadiknak. Az ötödik kör végén változatlan volt a sorrend az élen. A kilencedik körben megkezdődtek a kerékcserék. A 13. körben a német Michael Schumacher hátulról belerohant Bruno Sennába (Williams), a hétszeres világbajnok a kavicságyban landolt, a brazil még megpróbált tovább hajtani a defektes gumival, de néhány méter után ő is feladta.

A verseny harmada után (22 kör) továbbra is Alonso robogott az első helyen, Maldonado egyre közelebb került a spanyolhoz, a harmadik pedig kissé leszakadva Räikkönen volt. A 25. körben Maldonado másodszor is a boxutcában járt, majd Alonso is kereket cserélt, de a venezuelai autós jobb boxtaktikájának köszönhetően a spanyol elé került.
Féltávnál változatlanul a dél-amerikai pilóta volt az első, az ibériai a második és a finn a harmadik. Maldonado a 42. körben harmadszor is boxlátogatáson volt, Alonso a 45. körben cserélt kereket és a venezuelai mögé jött vissza.

A hajrában a ferraris pilóta üldözőbe vette a venezuelait, egyre jobban megközelítette, de az tartotta magát és óriási bravúrral megnyerte a Spanyol Nagydíjat. Az eredményhirdetés után a két volt világbajnok, Alonso és Räikkönen a vállára emelte a boldog győztest, aki második idényét tölti a Forma-1-ben és eddig mindössze öt pontot szerzett. Az idei vb-sorozat mind az öt futamán más pilóta diadalmaskodott.