A Körmend nem tudta megállítani a Falcót

A szombathelyi férfikosárlabda-csapat jutott be az NB I. nagydöntőjébe, miután harmadszor is legyőzte a rivális Körmendet.

A Falco kezdett jobban a vasárnapi mérkőzésen, ám végül megtorpant hét pontnál a nyitó negyedben, a Körmend így gyorsan elhúzott hattal (13-7). A második etap elején a hazaiak akarata érvényesült, majd belerázódott a Szombathely, amely végül a félidőre már előnnyel mehetett (27-29).

A szünet után újra a körmendiek diktálták a tempót, azonban hiába az ötpontos előny az utolsó tíz perc kezdetén (46-41), Pantelic gyorsan visszahozta a meccsbe a vendég együttest. Izgalmas hajrát láthatott a publikum, a meccs végét pedig a Falco bírta jobban és 63-60-ra nyert. Timberlake a vendégeknél, Bell a hazai oldalon jutott el 18 pontig.

A szombathelyiek így négy meccs alatt harcolták ki a döntőbe jutást, ahol az Albacompot az elődöntőből kisöprő, egyben címvédő Szolnoki Olaj lesz a csapat ellenfele.

Eredmény – férfikosárlabda NB I., elődöntő, 4. mérkőzés
Fortress-Lami Véd Körmend – Falco-Szova KC Szombathely 60-63 (13-7, 14-22, 19-12, 14-22)
A legjobb dobók: Bell 18, Ferencz 15, Townes 12, illetve Timberlake 18, Pantelic 12, Kálmán 11

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Szombathely javára.