Otthon kaparintotta meg a bronzot a Siófok

A Siófok-Galerius Fürdő női kézilabdacsapata másodszor is legyőzte az Érdet a bronzcsatában, így a harmadik lett.

A Balaton-partiak igen nehéz helyzetbe kerültek az egyik fél második győzelméig tartó párharcban, ugyanis az első találkozót elvesztették hazai pályán 30-23-ra. A második mérkőzésen Érden vágtak vissza riválisuknak (30-32), így a harmadik meccsre maradt a döntés.

Amint azt előre sejteni lehetett, kiélezett csatát vívtak a csapatok, harminc percnyi játék után azonban már hárommal vezetett a Siófok (15-12). A második félidőt ugyan az Érd nyerte, de csak egy találattal, a 30-28-as végeredmény így azt jelenti, hogy Siófok lett a harmadik a bajnokságban.

Az 5-8. helyért folytatott küzdelemben nyert a Veszprém-Barabás és az Alcoa FKC is, a 9-12. helyért pedig a Békéscsaba verte a Szekszárdot. Utóbbi csapat a Kiskunhalassal karöltve kiesett az élvonalból.