Vendégsikerek az NHL-playoffban

A Washington Capitals New York Rangers ellen, a Los Angels Kings pedig a St. Louis Blues ellen győzött idegenben a tengerentúli profi hokiligában.

A Madison Square Gardenbe látogató Washington Capitals kiélezett meccset vívott a Rangers vendégeként. A hazaiak lendületesen kezdték a keleti főcsoport-elődöntő második összecsapását, az első harmadban Knuble és Chimera góljaival 2-0-ra elhúztak. Brad Richards még ugyanabban a játékrészben szépített.

A második harmad eredménytelen küzdelemmel telt el, a záró játékrészben Ryan Callahan révén egyenített a Rangers, de aztán érkezett Alekszandr Ovecskin, és a vendégek orosz klasszisa emberelőnyből megszerezte a győztes gólt egy távoli bombával. A Washington 3-2-re nyert, az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 1-1.

Ovecskin lőtte a Capitals győztes gólját:

Eredmények – NHL, playoff, főcsoport-elődöntő, 2. mérkőzés

Kelet:
New York Rangers-Washington Capitals 2-3 (1-2, 0-0, 1-1)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartópárharc állása: 1-1

Nyugat:
St. Louis Blues-Los Angeles Kings 2-5 (0-4, 1-1, 1-0)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartópárharc állása: 2-0 a Kings javára

A Los Angeles Kings másodszor is győzelmet aratott a St. Louis Blues otthonában. Az 5-2-es sikkerrel a Királyok 2-0-s vezetésre tettek szert.