Idegenben jutottak előnyhöz a Királyok

A Los Angeles Kings idegenben, a New York Rangers hazai jégen került lépéselőnybe a tengerentúli profi hokiliga főcsoport-elődöntőiben.

A St. Louis Blues ígéretesen kezdte a Nyugati főcsoport elődöntőjének nyitómeccsét a Los Angeles Kings ellen, de Backes találata egyben az utolsó hazai gól volt. A Kings Vojnov, Greene és Peneer révén mindhárom harmadban ütött egy-egy gólt, és végül 3-1-re megnyerte az összecsapást, előnyhöz jutva az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcban.

A New York Rangers nem állt messze a kudarctól a Washington Capitals elleni keleti rangadón a Madison Square Gardenben, két játékrész után 1-1 volt az állás. A harmadik harmadban viszont Chris Kreider és Brad Richards két perc alatt megoldották a hazaiak gondjait, akik végül 3-1-re nyertek és lépéselőnybe kerültek.