Ötödik meccs dönt a női kosárbajnoki címről

A Sopron idegenben győzte le a Győrt a női kosárlabda nb I döntőjének negyedik meccsén, ezzel kiegyenlített a párharcban.

A címvédő Sopron azok után, hogy az előző meccsen hazai pályán meglepetésre alulmaradt a Győrrel szemben, kritkus helyzetben látogatott a Rába-partra. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban a keddi öszecsapás előtt 2-1-re a Győr vezetett, így hazai pályán volt esélyük megvalósítani a trónfosztást.

Ehhez persze Fegyvernekyéknek is volt egy-két szava, és a papírformát idegenben érvényesítve 83-76-ra legyőzte a vendéglátókat, egy csapásra megváltoztatva a helyzetet, hiszen a bajnoki címről döntő ötödik meccset vasárnap Sopronban rendezik.

A bronzérem sorsa viszont eldőlt, ott két győzelem kellett a sikerhez, 1-1 után a Pécs-ZTE párharc harmadik meccsén a Pécs 2010 84-69-re nyert, és megszerezte a harmadik helyet.