Zsinórban nyolcadszor lett kupagyőztes a Győr

A Győri Audi ETO 42-22-re nyerte meg a Magyar Kupa döntőjét a Békéscsabai ENKSE ellen.

A zsinórban nyolcadik elsőségére hajtó Győr alaposan bekezdett a Magyar Kupa döntőjében, így hiába Tóth Kata minden igyekezete békéscsabai oldalról, a BL-döntős hazaiak 22-10-re nyerték meg az első félidőt.

A második harminc percben örömjátékkal rukkolt elő az ETO, még a szezon végén búcsúzó Pálinger Katalin is dobott egy hétméterest (a drukkerek követelték ki), igaz a csabaiak kapusa, Sipeki szép mozdulattal védeni tudott. A folytatásban tovább nyílt az olló a két csapat közt, a győri drukkerek már csak kettesével győzték számolni a különbséget.

Az ETO-ból minden mezőnyjátékos gólt szerzett, a vége megsemmisítő 42-22-es hazai diadal lett, a Győr zsinórban nyolcadszor nyerte meg a Magyar Kupa küzdelmeit. Az összesített rangsorban a Vasas és a Ferencváros vezet kéz a kézben, a két fővárosi együttes nyakéba 11-11 alkalommal akasztották az aranyérmet az MK-ban.

A bronzmérkőzésen a Vác nagy csatában győzte le a Siófokot.