Több mint négyezren futottak a városban

Mintegy 4000 résztvevő a szegedi 7. K&H olimpiai futónapon.

Április 22-én, vasárnap 4058-an neveztek aszegedi 7. K&H olimpiai futónapra, amely az olimpiai sorozatok idei első, vidéki állomása volt. A szervező BSI a Föld napján egy környezetkímélő sporteseményre hívta a mozogni vágyókat. A mezőny dr. Molnár Tamás, háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó rajtjelére indult. A 3,4 kilométeres táv útvonala Szeged belvárosában és a Tisza parton haladt.

A férfiaknál a békéscsabai Gregor László, a Békéscsabai Atlétika Klub futója teljesítette a leggyorsabban, 10:06 alatt a 3,4 kilométeres távot. Őt a szegedi Tarnai László, a Szeged Titán TC sportolója követte, míg a harmadik szintén az egyesület tagja, a szegedi Szelepcsényi Zsolt lett.

A hölgyeknél hazai győzelem született: elsőként a Biacsi Ilona, az Szegedi VSE atlétája ért célba, 10:41-es idővel. A második helyezett, alig nyolc másodperccel lemaradva, ikertestvére, Biacsi Bernadett lett. A harmadikként Kiss Zsanett, a MAC Népstadion sportolója zárt.