Nehezen, de nyert a Szeged

A Pick Szeged 27-26-ra legyőzte a Csurgót a Budapest Bank férfi kézilabdaliga elődöntőjében.

Nagyon bekezdett a Szeged a Csurgó ellen, ugyanis az első félidőben már 5-0-ra is vezettek a hazaiak. A folytatásban azonban egyre inkább felzárkóztak a vendégek, olyannyira, hogy 13-13-as részeredményt mutatatott a szünetben az eredményjelző.

A fordulás után a Pick nem találta a ritmust, és nem tudott olyan eredményes játékot produkálni mint az első percekben. A hazaiak megmentője mégis Rajko Prodanovic volt, aki a legfontosabb pillanatokban is higgadt tudott maradni, és az 56. percben kétgólosra növelte a Szeged előnyét. A hátralévő négy percben már csak egy gól esett, azt is az ex-szegedi Oláh Gábor szerezte, így kialakult a 27-26-os végeredmény. Győzelmével a Szeged 1-0-ra vezet az egyik fél két győzelméig tartó elődöntőben.

A másik ágon a címvédő MKB Veszprém és a Balatonfüred küzd egymással, és a Veszprém vezet 1-0-ra.

Vasárnap még egy mérkőzés játszottak, a 9-12. helyért a Tata és a Pécs lépett pályára, és a vendég pécsiek négy góllal, 34-30-ra nyertek.