Nadal és Djokovic elődöntős, Murray nem

A torna harmadik kiemeltje, a brit Andy Murray három szettben maradt alul a cseh Tomas Berdych-kel szemben a 2,43 millió euró összdíjazású monte-carlói salakpályás tenisztornán.

A világelső szerb a holland Haase-val mérkőzött meg pénteken délután, a németalföldi pedig csak az első szettben tudta nagy csatára késztetni Novak Djokovicot. Nole a 6-4-re megnyert első szett után 6-2-re hozta a második felvonást és könnyedén jutott be a torna elődöntőjébe.

Az ellenfele a legjobb négy között Andy Murray is lehetett volna, de nem ő lesz. A brit ugyanis a délelőtti órákban hiába volt már szettelőnyben Tomas Berdych ellen, végül a második és a harmadik játszmát is könnyen elbukta, így a cseh játszhat a szerbbel a döntőbe jutásért.

A másik ágon Rafael Nadal is kiharcolta a legjobb négy közé jutást, a spanyol a svájci Wawrinkát győzte le egy szoros mérkőzésen 7-5, 6-4-re. Ellenfele a francia Gilles Simon lesz, aki két szettben győzte le honfitársát, Jo-Wilfried Tsongát.