Egy lépésre az elődöntőtől az Olaj és az Albacomp

A Szolnok hosszabbítás után győzött Kecskeméten, a Fehérvár pedig Pécsen nyert.

A férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének második mérkőzései után a tavalyi bajnok Szolnokot és az alapszakasz második helyezettjét, az Albacomp Fehérvárt is egyetlen siker választja el a négy közé jutástól. Mondjuk egyik csapat sem sima mérkőzésen húzta be második győzelmét, viszont mindketten idegenben diadalmaskodtak.

A szolnokiak félidőben már 14 ponttal is vezettek (29-43), amikor elvesztették a fonalat és a harmadik negyed végére a Kecskemét egy 28-12-es 10 perccel meg is fordította az állást (57-55). Innen már egyik csapat sem engedte el a másikat, így a rendes játékidő 69-69-es döntetlennel zárult. A ráadásban aztán a Szolnok érvényesítette jobb játékosállományát és rutinját és ha nehezen is, de behúzta a meccset (79-83)

Pécsen hasonló volt a forgatókönyv, csak fordított szereposztásban. Az elején a hazai csapat húzott el, a félidőben 11 pontos előnyel vonulhattak pihenőre (48-37). Úgy látszik bent is maradtak az öltötőben, mert a harmadik negyedben jött a fehérvári feltámadás. Simonék 26-ot dobtak és csak 9-et kaptak, aminek az lett az eredménye, hogy az utolsó negyedre már 6 pontos vendég előnnyel fordulhattak a csapatok (57-63) és a hatból négyet megőriztek a végére (79-83).

A Sopron hatalmas lehetőséghez jutott, hogy a szomathelyike kulcsjátékosai, Timberlake és Harazin megsérült, továbbá a meccs napjára kiderült, hogy Kálmán játéka is kérdéses, miután duplájára dagadt a bal könyöke. A hazaiak a 2000 néző legnagyobb örömére köszönték szépen és egalizálták a párharc állását.(69-47)

A Paks viszont, ha szoros meccsen is, de annak ellenére otthon tartotta a győzelmet, hogy két meghatározó játékosa a kispadról szurkolt csak: Körtélyesi csonthártyagyulladás, Zo Williams térd problémái miatt maradt ki a csapatból. (86-80)

legjobb dobók: Doyne 25, illetve Hollis 22
A párharc állása: 2-0 az Albacomp javára.

legjobb dobók: Vojvoda 23, illetve English 24

A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak. A harmadik mérkőzéseket pénteken rendezik.