Nagyon bekezdett a Sopron a döntőben

Az Uniqua Euroleasing Sopron hazai pályán 79-60-ra nyerte meg a női kosárlabda NB I. nagydöntőjének első meccsét.

Horti Dóra dobta a női kosárlabda NB I. nagydöntőjének első kosarát, melyre Ciglar válaszolt győri oldalról. A hazai pályán játszó Sopron elhúzott egy kicsit az első negyedben, ám a vendégek a 7. percre feljötte egy egységre, de egy jó hajrának köszönhetően 22-15 lett az első negyed vége.

A nagyszünetig tovább növelte előnyét a címvédő, a félidőben már 45-32-re ment Székely Norbert csapata.

A harmadik negyedben a Fegyverneky Zsófia vezette vendéglátók továbbra sem lazítottak, így megnyugtató, 18 pontos előnyről várhatták a záró felvonást. A negyedik negyedre szétesett a Győr, a negyed hatodik percében sikerült csak megszerezni az első pontot. Ugyan a játék hagyott némi kívánnivalót maga után a hajrában, azonban a Sopron sikerét semmi sem veszélyeztette, 79-60 lett a döntő első felvonásának a végeredménye.

A mezőny éegeredményesebb játékosa a magyar válogatott csapatkapitánya, Fegyverneky lett a maga 20 pontjával. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntő második mérkőzését csütörtökön 18 órai kezdettel rendezik Győrben.

Eredmény – női kosárlabda NB I., döntő, 1. mérkőzés
Uniqua Euroleasing Sopron – Uni Seat Győr 79-60
A legjobb dobók:
Fegyverneky 20, Fűrész 16, Krnjics 13, Horti 11, illetve Laklóth 11, Hollingsworth 11, Rasheed 10

Mindeközben a bronzcsata is elkezdődött, a tavalyi nagydöntős Pécs 2010 a ZTE NKK-t fogadta. A Mecsekaljaiak tetemes előnyt szereztek az első félidőben és ugyan a zalaiak a harmadik és a negyedik negyedet is megnyerték, sima vereséget szenvedtek, 87-78-ra diadalmaskodott a Pécs.

Hazai oldalon Sarok és Murphy is 19-19 ponttal zárta a meccset. A túloldalon Vida 21, Szélesy 16 egységgel zárt. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc második felvonását csütörtökön Zalaegerszegen rendezik.