Könnyedén került előnybe az Olaj

A címvédő Szolnok vasárnap sima győzelmet aratott a vendég Kecskemét felett a férfi kosárlabda NB I három sikerig tartó negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Az első negyedben egy ideig fej fej mellett haladt a két csapat, majd a vendég Kecskemét kihasználta a hazaiak védekezésbeli hibáit, így tíz perc után hat ponttal vezettek. A második etapban aztán már kijött a két csapat közti különbség, így a nagyszünetben 40-34-re ment a Szolnok.

A harmadik felvonásban eldöntötte az összecsapást a címvédő Olaj, a vendéglátók védekezésben és támadásban is nagyot javultak, így végül az is belefért, hogy az utolsó negyedet a Kecskemét húzta be, 72-55 lett a vége.

Obie Trotter 16 ponttal csapata legeredményesebb játékosa volt. A túloldalon Djerasimovic 19-el zárt.