James vezérletével nyert a Miami

A Miami Heat 105-82-re legyőzte a Charlotte-ot, míg a Boston csúnya vereségbe szaladt bele az NBA legutóbbi játéknapján.

A Heat már az első negyedben meglépett a Bobcatstől, folyamatosan tíz pont fölötti különbséggel kosarazva. Ez az előny a továbbiakban csak nőtt, a szünetre már 19 pontos vezetést szedtek össze Jamesék. A negyedik negyedre már teljesen leszakadt a Charlotte, így Howard duplája után már 99-72 állt az eredményjelzőn. Az utolsó percekben Harris és Curry vitte a hátán a Miamit, így a Keleti főcsoport másodikja 105-82-re megnyerte a meccset. A Bobcats zsinórban 15. találkozóját veszítette el. Ennek ellenére a mérkőzés legjobb dobója a charlotte-i Derrick Brown volt, a maga 21 pontjával. Mögötte LeBron James végzett a második helyen, 19 ponttal és 9 lepattanóval.

Torontóban a Celtics a harmadik negyednek “köszönhetően” vereséget szenvedett, ugyanis a bostoniak a szünet utáni játékrészt 16 ponttal veszítették el. Demar DeRozan 22 pontja kellett a Raptors sikeréhez, míg a másik oldalon a három legjobb dobó együttesen – Paul Pierce, Kevin Garnett és Avery Bradley – mindössze 46 pontot kosarazott össze.