Az alapszakaszban pocsékul szereplő, mindösszesen egyetlen győzelmet szerző Zalaegerszeg az idény talán legfontosabb mérkőzését játszotta és nyerte meg Jászberényben.
A lebonyolítás idei változása miatt az utolsó és az utolsó előtt helyezett csapat két nyert meccsig tartó osztályozót játszik az élvonalban maradás kiharcolására.
A meccs ugyanolyan hektikus volt, mint a két csapat szereplése, végül az utolsó negyedben tíz ponttal volt jobb a zalaegerszegi együttes, amelyben első alkalommal játszott jól a Kecskemétről érkező Thomas Kelley.
A ZTE egy győzelemre van a bentmaradástól.
