A Szolnok megvédte címét a Magyar Kupában

Nagyszerű mérkőzésen győzte le a remekül játszó Paksot a Szolnok a férfi kosárlabda Magyar Kupa döntőjében.

Az Albacompot nagy meglepetésre búcsúztató Paks a döntőben a Szolnokot is megszorongatva bizonyította, hogy nem lehet lebecsülni a férfi kosárlabda-bajnokságban sem a rájátszás előtt.

A Tiszaligeti Sportcsarnokban telt ház, és többségében a hazai csapatnak szurkoló drukkerhad fogadta a csapatokat az MK-döntőben, amely felettébb izgalmasra és változatosra sikeredett.

Mills hármasával indult a találkozó, majd Nikolov és Trotter is trojkát dobott, Báder kettest, és 11-0-ra elhúzott a Szolnok. A második percben dobott először kosarat a Paks, Vojvoda szórt a vonalon túl egy triplát. A válogatott fiatal tagja remekül játszott, a Paks pedig elkezdett felzárkózni, Nick Williams 5 pontjával pedig a végén át is vette a vezetést (19-20).

A második negyedben Brandon Gay hibái (sok labdát engedett el idő előtt) mellett Obie Trotter volt a főszereplő, aki ebben a tíz percben 16 pontot szerzett. 43-43-mal fordultak a felek.

A nagyszünet után elkezdtek kapkodni a csapatok, legfőképp a Paks. Brandon Gay pedig a negyed közepén úgy gondolta, begyújtja a rakétákat, előbb két triplát, majd egy középtávolit szerzett, a Szolnok egy 24-9-es szériát produkálva 9 pontos előnyre tett szert a záró etapra.

73-63-nál tízpontos szolnoki vezetést jegyezhettünk fel, de a Paks nem adta könnyen magát: feljött 79-75-re is. Ekkor azonban már csak szűk egy perc volt hátra, a rutinos hazaiak pedig végül nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

Kupagyőztes (negyedik alkalommal) a Szolnok, ezüstérmes a Paks. Az Olaj kupaarannyal hangolt a bajnoki rájátszásra és az április végi EuroChallange Final Fourra.

A bronzérmet a Körmend szerezte meg az Albacomp ellenében.

Eredmény – férfi kosárlabda Magyar Kupa, döntő
Szolnoki Olaj – Atomerőmű 85-75 (19-20, 24-23, 26-17, 14-15)
Szolnoki Olaj: Trotter 26/12, Mills 14/6, Horváth 4, Nikolov 14/6, Báder 17. Csere: Gay 8/6, Fodor 2, Trepák -, Soós –
Atomerőmű SE: L. Williams 8, N. Williams 15/3, Vojvoda 9/3, Morgen 2, Tóth Á. 6. Csere: Körtélyesi 9, Frost 12, Kovács 11, Kámán 3/3

A 3. helyért:

Fortress Lami-Véd Körmend – Albacomp-Fehérvár 77-75 (19-16, 13-22, 20-17, 25-20)