KEK-döntőben a címvédő FTC

Az KEK-címvédő FTC-Rail Cargo Hungaria női kézisei idegenben kikaptak a Volgográdtól, de összesítésben így is magabiztosan jutottak a fináléba.

A női kézilabda Kupagyőztesek Európa Kupájának tavalyi győztese, a Ferencváros a dabasi odavágón tényleg odavágott, 34-26-ra győzött az orosz Dinamo Volgográd ellen.

A zöld-fehérek a párharc toronymagas esélyeseként várták a volgográdi visszavágót, de természetesen a hazai közönség előtt játszó oroszok ellen azért meg kellett őrizni az előnyt.

A mérkőzés összefoglalója:

Azzal mindenki tisztában volt, hogy a továbbjutástól a KEK-győztes Fradi csak saját magát ütheti el. A zöld-fehérek komótosan, a veszítenivaló nélkül játszó oroszok viszont minden mindegy alapon kezdtek, ennek az lett az eredménye, hogy a nyolcgólos előny néhány perc alatt négyre olvadt.

Mielőtt azonban a volgográdi, sátortetővel fedett pályán és a nézőtéren eluralkodott volna a megalaozott remény, a vendégek gépezet bedöccent, ez a Fradi esetében azt jelentette, hogy a félidőben már náluk volt a vezetés, összesítésben pedig kilenc gólra hizlalták az előnyt.

A fordulás után a lélekben fáradó oroszok sorra kapták a gólokat, Zácsik, Szucsánszki és Szamránsky és elemében volt. A Fradi már hat gólla is vezetett, de a hajrára kezdett kimerülni a motivációs tartalék, és az oroszok visszanyerték a lendületüket.

Miközben Elek Gábor lányai csak az összetett előnyre igyekeztek vigyázni, az oroszok a meccs megnyeréséért izadtak, és végül három góllal, 38-35-re meg is verték az FTC-t.

Összesítésben azonban nem forgott veszélyben a továbbjutás, a Ferencváros öt gólt megőrzött az előnyéből, és bejutott a KEK fináléjába.

Női kézilabda KEK – Elődöntő, 2. mérkőzés
Dinamo Volgográd-FTC-Rail Cargo Hungaria 38-35 (17-18)
Továbbjutó: FTC, 69-64-es összesítéssel

Az alábbiakban olvashatják szöveges közvetítésünket:

60. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, éppen idejében. A végére vérszemet kapó oroszok végül 38-35-re nyertek, a Fradi pedig készülhet a KEK-döntőre.

59. PERC: Az oroszok legjobbja, Borscsenko büntetőből fejen lövi Pastrovics Melindát, ápolás.

Elek Gábor időt kért, mert a lányok kezdenek kiengedni.

57. PERC: Az oroszok hajráznak, faragnak is a hátrányból (30-32).

56. PERC: Zácsik visszajön, dob egy gólt, aztán megint leül két percre… (27-32).

53. PERC: A finn bírók leküldik Zácsikot, az oroszok büntetőből zárkóznak (26-31).

50. PERC: Az oroszok időt kérte, addig sem kaptak gólt. Sőt, lőnek egyet a középkezdés után, de minden marad a magyaros kerékvágásban (24-30).

44. PERC: Szucsánszki a szaggatottról lövi a 27. Fradi-gólt (21-27).

40. PERC: A zöld-fehérek kijöttek nyitott védekezésre, ezzel végképp szétzilálták a Volgográdot (21-26).

Bár a továbbjutás kérdése eldőlt, a volgográdi drukkerek rendületlenül buzdítják kedvenceiket, ehhez félmeztelenre vetkőztek az orosz drukkerek.

36. PERC: Tomori lövi át a fáradó orosz falat (20-24).

33. PERC: Az FTC jön ki frissebben a folytatásra, Szucsánszki büntetőjével két góllel vezet a magyar csapat (20-22).

30. PERC: Vége az első félidőnek. Az előbbi kérdésre már csak a szünet után jöhet válasz, de mert a félidőben Volgográd-Ferencváros 17-18, és a zöld-fehérek összesítésben kilenc góllal mennek, lényegében nyugadtan várhatják a folytatást.

25. PERC: Állóháború rohanás közben, a hölgyek mindkét oldalon kapodnak, döntő lehet, ki keveredik ki ebből először.

21. PERC: Beindult a zöld-fehér henger, ahhoz képest, hogy volt már négygólos orosz előny is, most már három a magyar előny, összesítésben pedig 11 (14-17).

15. PERC: Úgy tűnik, vége az “egy életem, egy halálom” érzésnek az ellenfélnél, Kovacsicz révén vezet a Fradi (12-13).

12. PERC: Szucsánszki jól vezényel, és gólt is szerez, kezdenek megtorpanni az oroszok (10-8).

9. PERC: Kezdi felvenni a ritmust a Fradi, most épen Szamoránsky tör be eredményesen (7-3).

6. PERC: Indiszponált a magar csapat, az oroszok kíméletlenül lerohanják az FTC-t (5-1).

4. PERC: Azért jó lesz vigyázni, a bénultan kezdő Fradi ellen máris sokat ledolgoztak hátrányukból a hazaiak (4-1).

2. PERC: A nyolcgólos előnye tudatában kezdő Fradi ellen nagy lendületel kezd a Volgográd (3-1).