Nagyot küzdött a Pécs Győrben, de kikapott

A női kosárlabda-bajnokság elődöntőjében a Pécs sokáig vezetett Győrben, de végül vereséget szenvedett esélyesebb ellenfelével szemben.

A Pécs csak nemrég tudta meg, hogy folytathatja a bajnokságot, miután a szövetség illetékes bizottsága helyt adott fellebbezésüknek.

A nagy anyagi porblémákkal küzdő Pécs tartozott volt játékosainak, most ezek java részét a hírek szerint kiegyenlítette. A Pécs azonban mindig is arról volt híres, hogy a szíve viszi előre, szerdán is ez történt.

A sokkal esélyesebb, Magyar Kupa-ezüstérmes Győr hazai pályán nem tudott mit kezdeni a Quigley irányította baranyaiakkal, legalábbis az utolsó negyedig. Raksányi és Murphy akkor szerzett kosarakat, amikor a hazaiak éppen fel akartak zárkózni vagy el akartak húzni a vendégektől.

Az utolsó negyedben azonban a pécsiek elfáradtak, nem bírták a tempót, így az elődöntő első meccsét a Győr nyerte.

Nagy meglepetésre a Ferencváros kikapott az alsóházi helyosztón, a Szekszárd tudott nyerni a Népligetben.

Eredmények – női kosárlabda-bajnokság, elődöntő
Uni-SEAT-Győr – Pécs 2010 82-74 (20-19, 19-21, 21-24, 22-10)
A legjobb dobók: Hollingsworth 22, Ciglar, Nagy-Bujdosó 19-19, Simon 13, illetve Raksányi 20, Murphy 19, Quigley 14
Az 5-8. helyért:
Ferencváros – Szekszárd 72-74 (19-14, 18-22, 12-17, 23-21)
A legjobb dobók: Englert 18, Turóczi 14, illetve Bálint 22, Cvetanovic 15, Zele 11
Vasas-Csata – Baja 71-53 (19-22, 19-13, 17-10, 15-8)
A legjobb dobók: Adamecz 18, Katona 13, illetve Scekic 19, Theodoran 14