Győzelemmel zárta a Fradi az alapszakaszt

A Ferencváros könnyedén, 43-32-re legyőzte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I alapszakaszának zárómérkőzésén.

A KEK elődöntőjének első mérkőzésén nagy előnyt kiharcoló zöld-fehérek magabiztos győzelmet arattak a tabellán alsó felében található dunaújvárosi hölgyek ellen, pedig a félidőben még “csak” hat pont volt a hazaiak előnye. A szünet után azonban szépen lassan felőrölte a vendégeket az FTC, így a zárásra kialakult a tizenegy gólos különbség.

Győzelmével a Fradi az elődöntőben a Siófokkal, míg a címvédő, alapszakaszgyőztes, BL-elődöntős Győr az Érddel találkozik majd. A párharcok az egyik fél második sikeréig tartanak majd. A Dunaújváros a 9-12. helyek egyikéért száll harcba, vagyis a kiesés elkerüléséért.

Az 5-8. és 9-12. helyezettek 4, 3, 2, illetve 1 bónuszponttal indulva játszanak hatfordulós rájátszást. A 11. és 12. helyezett csapatok esnek ki a másodosztályba. A rájátszás április 14-én rajtol.