A bajnoki címvédő Sopron nem hibázott

Az Uniqa-Euroleasing Sopron női kosárlabdcsapata 21 pontos győzelmet aratott a ZTE elleni elődöntő párharc első mérkőzésén.

Elkezdődött a női kosárlabda-bajnokság véghajrája, hiszen már az elődöntőknél járunk. Kedden az is kiderült, mely csapatok vannak a legjobb négy között.

Furcsa ezt kimondani, igen, hiszen a Pécs ugyan kiverte a Vasast a negyeddöntőben, de tartozásai miatt nem volt biztos, hogy folytathatja a felsőházban. Végül az MKOSZ úgy döntött, tovább versenyezhet a minél jobb pozícióért a baranyai csapat.

Ez persze (még) hidegen hagyja a bajnoki címvédő, friss kupagyőztes Sopront, amely a szívós Zalaegerszeggel találkozott. Székely Norbert együttese már az első félidőben eldöntötte a meccset, az utolsó negyedben még azt is megengedhette magának, hogy 8 ponttal kikapjon.

Folytatás két nap múlva, Zalaegerszegen.

Eredmény – női kosárlabda NB I.
Uniqa-Euroleasing Sopron – ZTE NKK 86-65 (25-13, 26-16, 18-10, 19-27)
A legjobb dobók: Czank 17, Krnjic 16, Kurasova 13, Szabó F., Horti 12-12, illetve Bukovszki 15, Zsovár 13, Vida 12