Djokovic a hármasok klubjában

A címvédő szerb Novak Djokovic nyerte meg vasárnap a miami tenisztorna 3,97 millió dollár összdíjazású férfi versenyét.

A világelső a finálé első szettében sokkal jobban játszott brit ellenfelénél, négy lehetőségből kétszer pedig elvette Andy Murray adogatását is, így sima 6-1-el hozta ezt a játékrészt.

A második felvonásban Murray minden tekintetben felnőtt Novak Djokovichoz, így a két klasszis rövidítésig jutott. A szerb itt még magasabb fokozatba kapcsolt és remek tenisszel 7-4-re hozta a tie-breaket, így 2 óra 18 perc alatt 6-1, 7-6-os győzelmet aratott.

Djokovic ezzel mindössze a harmadik férfi versenyző lett, aki pályafutása során háromszor diadalmaskodni tudott a Miami Mastersen. Ez korábban csak Pete Samprasnek és a rekorder André Agassinak sikerült. Utóbbi hatszor ért csúcsra Floridában.

Eredmény – ATP-torna, Miami, férfiak (3,97 millió dollár összdíjazás)
Djokovic (szerb, 1.)-Murray (brit, 4.) 6-1, 7-6 (7-4)