Elhúzta a Heat a Dallas nótáját

Kálnoki Kis Attila

rovatvezető. 2012. 03. 30. 09:31

A Miami Heat hazai környezetben simán nyert a Dallas Mavericks ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban.

A floridai alakulat – amely a tavalyi döntőben éppen a texasiakkal szemben maradt alul – sorozatban 15. mérkőzését nyerte meg saját pályáján. A Dallas Vince Carter három triplájának köszönhetően ugyan még az első negyed végén azt sejtette, hogy a Dallas behúzza a meccset, de aztán a Miami magára talált és elhúzott. A negyedik negyedben Dirk Nowitzki révén még tett egy halvány kisérletet a felzárkózásra a Mavericks, de 90-83-ig tartott ki az erő, aztán a Heat borzalmasta bepancsolt a Dallasnak. 16-2 -es hajrájával úgy kiütötte ellenfelét, hogy azt a texasi csapat nem felejti el egyhamar.