Nyolcat számoltak a magyar lányok Szlovéniára

Visszatalált a győzelem ösvényére a magyar női jégkorong-válogatott, amely 8-0-ra verte Szlovéniát a divízió II-es világbajnokságon.

A házigazdák eddig Észak-Koreától és Új-Zélandtól is kikaptak, így mondhatni kötelező győzelem várt Gömöri Csaba feljutásért küzdő csapatára.

Az első harmadban gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, Jókai-Szilágyi Zsófia triplájának is köszönhetően ugyanis már 4-0-ra elhúztak a mieink. A második harmadban kicsit feljavult a szlovén csapat, azonban így sem bírtak a magyarokkal, Gasparics Fanni pedig tovább növelte a két csapat közti különbséget.

Mintha az első negyven percben nem lett volna elég egyoldalú a meccs, a mieink úgy estek neki Szlovéniának, ebben az etapban 22-2-es kapuralövési arány mellett további hármat ütött a magyar válogatott, sima 8-0 lett a vége. A mieink legközelebb csütörtökön lépnek jégre, az ellenfél Horvátország lesz.