Győzött a címvédő Szolnok

A címvédő Szolnok hat ponttal győzött az Atomerőmű vendégeként a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

Sokáig szorosan alakult az eredmény az Atomerőmű csarnokában: a félidőben az EuroChallenge Kupa fináléjába jutó Szolnoki Olaj mindössze ötpontos különbséget tudott magának összekosarazni. Így a találkozó végkimenetele csak a záró negyedben dőlt el, melyet 28-23-ra megnyert az Olaj: 82-76-os vendégsiker született.

Győzelmével a szolnokiak a tabella harmadik helyét foglalják el, mindössze egy ponttal lemaradva a Falcótól, míg az Atomerőmű az ötödik pozícióban tanyázik.

Eredmény – férfi kosárlabda NB I
Atomerőmű SE-Szolnoki Olaj 76-82 (13-24, 18-12, 22-18, 23-28)
legjobb dobók: Williams 19, illetve Trotter 23
Fortress-Lami Véd Körmend – Kecskeméti KSE 73-70 (18-8, 18-16, 17-19, 20-27)
legjobb dobók: Bell 24, illetve Csorvási, Derasimovic 19-19

Factum Sport Debrecen – Pécsi VSK-PANNONPOWER 87-92 (22-29, 35-23, 13-27, 17-13)
legjobb dobók: Schachtner 30, illetve Doyne 25

Kaposvári KK – Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 78-70 (21-20, 17-19, 21-10, 19-21)
legjobb dobók: Raivio 22, illetve Rubin 20

Albacomp Fehérvár – Zalakerámia-ZTE KK 77-69 (18-13, 11-10, 28-22, 20-24)
legjobb dobók: El-Amin 16, illetve Whitworth 25