A Vasas és a Honvéd is a legjobb négyben

A Vasas bejutott a legjobb négy közé a férfi vízilabda ob I-ben, miután a negyeddöntős párharcának második, szerdai mérkőzésén is legyőzte a Szentest.

A piros-kékek az első meccsen 16-10-re nyertek hazai medencében a Szentes ellen, így szerdán már a továbbjutásért küzdöttek Földi László fiai.

A vendégek az első negyedben már három góllal is vezettek (kétszer is, 3-0-ra és 4-1-re), a hazaiakban azonban volt annyi, hogy az első szünetre kettőre csökkentsék a különbséget. A második nyolc percben aztán már nem termett sok babér a Szentesnek, így az első félidőt 9-4-re nyerte meg a Vasas. Egyedül a harmadik negyedet tudta hozni a vendéglátó, végül azonban az első felvonáshoz hasonlóan hat góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél a Vasas, amely így bejutott az ob I. elődöntőjébe.

A Honvéd is ott lesz a legjobb négy között, mivel a hétfői hazai sikert (9-7) követően szerdán vendégként is győzni tudott a Szolnok ellen. A vendégek folyamatosan kézben tartották a meccset, és már a félidő végére tetemes előnyre tettek szert (4-7). A szünet után felkapaszkodott a Szolnok, és kétszer is egyenlíteni tudtak, előbb 8-8-nál, majd később 10-10-nél, de az utolsó szó, vagyis gól a Honvédé volt, Salamon Ferenc révén.

A Szeged a második mérkőzésen is könnyedén nyert a Ferencváros ellen, míg a címvédő Eger hatalmas csatában egy góllal nyert a Debrecen vendégeként.

Az egyik fél második sikeréig tartó elődöntőben a Vasas és a Honvéd egymással küzd meg a fináléba jutásért, míg a másik ágon Szeged-Eger találkozót rendeznek majd.

Eredmények – Férfi Vodafone ob I, rájátszás, negyeddöntő
Kalo-Méh-Cs&K-Szentes – TEVA-Vasas-UNIQA 9-15 (2-4, 2-5, 3-2, 2-4)
A legjobb dobók: Szabó 3, illetve Decker, Katonás, Kiss G., Steinmetz B., Vörös, Steinmetz Á. 2-2
A párharc végeredménye: 2-0 a Vasas javára.

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – Groupama-Honvéd 10-11 (2-2, 2-5, 4-3, 2-1)