Óriási meccs, négyszeri hosszabbítás az NBA-ben

Az Atlanta Hawks idegtépő csatában, 139-133-ra nyert a vendég Utah Jazz ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban.

Nem mindennapi mérkőzést rendeztek Atlantában. A négyszeres hosszabbítás után a hazaik által megnyert találkozón a Hawksból Joe Johnson 37, Josh Smith pedig 22 pontig jutott.

Az NBA-ben utoljára 1997-ben volt ilyen hosszúra nyúlt találkozó, és a mostani volt a kilencedik, amely a negyedik ráadást követőn dőlt el. A ligacsúcs az Indianapolis-Rochester mérkőzés (75-73), amely 1951. január 6-án a hatszori hosszabbítást hozott.

A liga második és harmadik számú csapatának rangadóján az Oklahoma (37 győzelem/12 vereség) simán verte a vendég Miamit (35/12), főként a világbajnok Kevin Durant 28 pontjával.

A minnesotai Kevin Love az előző, pénteki meccsen szórt 51 pontja után ezúttal 30 pontot és 21 lepattanót gyűjtött a Denver ellen, míg a gyenge napot kifogó Los Angeles Lakers otthon kapott ki a Memphistől. A Grizzliesben O.J. Mayo 12 pontot szerzett az utolsó negyedben, míg a kaliforniaiaknál Andrew Bynum 30, Kobe Bryant és a második mérkőzésén kezdő Ramon Sessions pedig 18-18 pontig jutott.