Szombathelyi siker a vasi rangadón

A házigazda Szombathely nyolc ponttal legyőzte a "szomszédvár" Körmend együttesét a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapjának rangadóján.

A listavezető Falco otthonában telt ház várta a csapatokat a vasi rangadón, amelyen egy darabig együtt haladtak a csapatok, de az első negyedet végül a hazaiak ötpontos előnnyel zárták.

A folytatásban a Körmendnek sikerült visszajönnie, egalizáltak, azonban a Szombathely ismét magához vette a vezetést, a szünetben 36-32 volt az állás.

Kálmánék
jól játszottak a folytatásban, ezzel sikerült növelniük az előnyüket. Az utolsó negyedet a vendégek ugyan egy ponttal megnyerték, de a pontszerzésre ez nem volt elegendő.

A Szombathely 72-64-re nyert, és jó eséllyel pályázik az alapszakasz megnyerésére.

Eredmények – férfikosárlabda NB I.

Falco-Szova KC Szombathely – Fortress-Lami Véd Körmend 72-64 (19-14, 17-18, 21-16, 15-16)
Legjobb dobók: Timberlake 16, Kálmán 15, illetve Németh 15

Marso-Vagép NYKK – Factum Sport Debrecen 88-90 (25-26, 18-22, 21-18, 24-24)
Legjobb dobók: Warrick 25, illetve Szabó M. 27, Ingram 25

Kis Rába-menti Takarék Soproni KC – Jászberényi KSE 87-74 (25-14, 25-22, 19-17, 18-21)
Legjobb dobók: Egemonye 23, illetve Austin 22

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Albacomp Fehérvár 71-98 (24-29, 19-24, 12-20, 16-25)
Legjobb dobók: Ciric 24, illetve Hollis 23

Zalakerámia-ZTE KK – Atomerőmű SE 86-93 (14-29, 26-20, 18-29, 28-15)
Legjobb dobók: Henderson 24, illetve Vojvoda 24