Az olimpiai bajnok Vk-sikere, Tóth Adrienn 11.

A pekingi győztes német Lena Schöneborn győzött a női öttusázók évadnyitó Világkupa-versenyén, az USA-beli Charlotte-ban.

A pekingi olimpiai bajnok német Lena Schöneborn sikerét hozta a charlotte-i női öttusa Világkupa-verseny.

A német versenyző már az első számban megalapozta későbbi sikerét, ugyanis megnyerte a vívást. Úszásban és lovaglásban is a legjobbak között volt, így kényelmes előnnyel kezdhette a lövészet/futás kombinációs számot.

Schönebornnak nem kellett apait-anyait beleadnia, így is nyert a brit Mhairi Spence előtt. A nap hőse azonban a bronzérmes fehérorosz Anasztaszja Prokopenko volt, akinek a vívás és az úszás sem igazán sikerült, az utolsó számot a 18. helyről kezdhette csak meg, innen futott fel a harmadik helyre.

A döntő egyetlen magyar résztvevője, Tóth Adrienn nem kezdett rosszul, a negyedik helyen zárta a vívást, az úszás és a lovaglás nem sikerült rosszul, a kombináció viszont sajnos igen, így a magyar versnyző végül a 11. lett.