KEK-elődöntős az FTC

A címvédő Ferencváros bejutott a legjobb négy közé a női kézilabda KEK-ben, miután idegenben is legyőzte az orosz Zvezda Zvenyigorod csapatát.

Az egy héttel ezelőtti népligeti találkozón a tavalyi győztes FTC remek játékkal nyert 32-24-re, és most is kiválóan kezdett. Az 5. percben már 6-1-re vezetett, amikor a hazaiak mestere időt kért. Ezt követően felzárkózott a Zvezda (5-6), ám az összesítésbeli előny nem forgott veszélyben. Sőt, az FTC megint ellépett, ezúttal 14-10-re, ám a szünet előtt újra jól kapaszkodott az orosz gárda.

A fordulást követően 18-14-re húzott el Elek Gábor címvédő alakulata, és magabiztosan őrizte a vezetést, egyetlen másodpercig sem volt veszélyben a továbbjutása. A Zvenyigorod erejéből csak arra telt, hogy ne legyen nagyobb a hátránya.

Az utolsó negyedóra 26-22-es FTC-vezetésről indult, és változatlanul higgadtan játszott a vendéggárda.

Az elődöntő sorsolását kedden tartják Bécsben.

A másik magyar érdekeltnek, a Debrecennek semmi esélye vasárnap a továbbjutásra, miután egy hete a dán Viborg otthonában 42-25-re kapott ki.

Eredmény – Női KEK, negyeddöntő, visszavágó
Zvezda Zvenyigorod (orosz) – FTC-Rail Cargo Hungaria 31-35 (14-15)
Gólszerzők: Dronyina 8/6, Uskova 6, Posztnova 6, Vjahirjeva 5, Koroljova 3, Gudkova 1, Sasurkova 1, Spiridon 1, illetve Szucsánszki 8, Tomori 6, Zivkovic 5/3, Zácsik 4, Such 4, Kovacsicz 3, Szamoránsky 2, Szarka 2, Szádvári 1
Továbbjutott: az FTC, kettős győzelemmel, 67-55-ös összesítéssel.