Nagy verést kapott Dániában a Debrecen

Tizenhétgólos vereséget szenvedett a Debrecen a dán Viborg otthonában a női kézilabda KEK negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A skandináv együttes – amely 2006-ban, 2009-ben és 2010-ben még BL-t nyert – 8-0-ás rohammal kezdett, és az esélytelenebb magyar csapat az időkérése után is csak arra volt képes, hogy ekkor még ne roppanjon össze.

A második félidő elején 20-14 után megint jobban elhúzott a Viborg, kihasználta a DVSC-játékosok kiállításait, és azt, hogy fokozatosan fáradt el Köstner Vilmos együttese, így kényelmes helyzetből várhatja az egy hét múlva esedékes, formalitásnak tűnő debreceni visszavágót.

A női KEK negyeddöntőjében még egy magyar csapat érdekelt, a Ferencváros szombaton hazai pályán nyolc góllal verte az orosz Zvezda Zvenyigorod gárdáját.

Eredmény – Női KEK, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Viborg (dán) – DVSC-Fórum 42-25 (19-13)

A női kézilabda NB I. vasárnapi mérkőzésén a Vác kiélezett mérkőzésen, 26-25-re legyőzte a vendég Békéscsaba együttesét.