Két magyar lesz a túraautó-világbajnokságon

Michelisz Norbert mellett Wéber Gábor is indul a Zengő Motorsport csapatában a WTC túraautó-vb idei sorozatában.

A Zengő Motorsport újult erővel várja az idei túraautó-világbajnokságot, és a szakág történetében először két magyar versenyző is rajthoz állhat a rangos sorozatban.

Michelisz Norbert már letette névjegyét az elmúlt években, most egy BMW 320 TC-vel a 39 éves Wéber Gábor is ott lesz a pályán. A két pilóta már többször dolgozott együtt, Michelisz Wéber segítségével nyerte meg a SEAT Leon Európa-kupát 2010-ben.

“Nagyon boldog vagyok, hogy visszatérhettem a Zengő Motorsporthoz, és Norbival dolgozhatok újra. Együtt erősebbek lehetünk, mint ahogyan a SEAT Kupában is azok voltunk” – nyilatkozott Wéber, akit sokan az RTL Klub Forma-1-es közvetítéseiből ismernek.

“Nagyon várom az idei szezont, Monza nagyon nehéz verseny lesz, remélem, legalább annyira versenyképesek leszünk, mint tavaly” – mondta Michelisz Norbert, aki tavaly a 9. helyen végzett a 2011-es szezonban.