Fontos két pontot zsebelt be a Balatonfüred

A Balatonfüred férfikézilabda-csapata hazai pályán nyert a Tata ellen a Budapest Bank Liga pénteki játéknapján.

A Balaton-parti legénység a bajnoki elődöntőért küzd, így minden egyes pontra szüksége van Sótonyi László legénységének. Ehhez tökéletes ellenfélnek bizonyult a Tata, amely csak a tizenegyedik, vagyis az utolsó előtti a tabellán.

Ehhez képest az első harminc percben egy ideig a vendégek vezettek, ám a Balatonfüred az első játékrész közepétől átvette a játék irányítását és már a félidőre háromgólos előnybe került. A héten kegyelmet kérő Pásztor István vezette hazaiak végül magabiztos győzelmet arattak, 36-24 lett a vége.

A Balatonfüred ezzel feljött a negyedik helyre, azonban a vele azonos pontszámmal álló Tatabánya és Csurgó is érdekelt még a 20. fordulóban.